Bądź zawsze dostępny

Bądź zawsze dostępny

Działalność biznesowa w Internecie, jak i zresztą każdego typu działalność, rządzi się swoimi prawami. W przypadku e-biznesu niezwykle ważna jest w miarę stała dostępność. Wszelkie podejmowane tutaj działania wiążą się przede wszystkim ze stałym łączem internetowym i w miarę częstym dostępem do sieci. Co ważne, pamiętać trzeba nie tylko o aktualizacji strony internetowej będącej wizytówką naszej działalności. Musimy mieć na uwadze również weryfikację zamieszczanych reklam i ofert reklamowych. Ważne jest też jeszcze jedno: musimy w miarę na bieżąco sprawdzać pocztę e-mailową. I, co chyba zdecydowanie istotniejsze, konieczne jest także to, żebyśmy odpisywali na wiadomości, które otrzymujemy. Jeżeli podaliśmy w danych kontaktowych numer telefonu, powinniśmy i tutaj wykazać się konsekwencją i odbierać połączenia lub odpowiadać na SMS-y. Podobnie, jeżeli w danych kontaktowych podaliśmy numer komunikatora internetowego. Warto zatem, zanim podamy jakiekolwiek dane kontaktowe, przemyśleć, czy rzeczywiście, z całą pewnością, powiedzieć możemy, że faktycznie pod tymi „teleadresami” będziemy dostępni. Bezskuteczne próby skontaktowania się z nami czy też znalezienia informacji na temat prowadzonej przez nas działalności lub oferowanych usług czy produktów mogą postawić nas w niekorzystnym świetle przed potencjalnymi klientami.