Bezpieczne zakupy bez granic

Bezpieczne zakupy bez granic

Zakupy internetowe otworzyły wielkie możliwości przeprowadzania transakcji kupna- sprzedaży w całej Europie, a nawet poza nią. Dodatkowo możemy to Obic bez wychodzenia z domu. Oczywiście rynek transakcji elektronicznych w Polsce dopiero się rozwija, a odsetek zakupów robionych w polskich sklepach przez klientów zza granicy jest niewielki. Klienci jeszcze z rezerwą podchodzą do zakupów w sklepach zarejestrowanych w innych krajach. I nie chodzi tutaj może o sama transakcje, dokonanie przelewu czy otrzymanie zamówionego towaru. Schody mogą się pojawić w momencie reklamacji towaru. Ponadto cześć europejczyków zwraca uwagę na rozpoznawalny znak jakości. Najwięcej uwagi zwracają na niego Brytyjczycy, a tuz za nimi Niemcy. Taki znak gwarantuje kupującemu, że w tym sklepie zakupy są bezpieczne. Gwarancja ochrony konsumenta oferuje w przypadku braku dostawy zamówionego towaru zwrot poniesionych kosztów. Taka ewentualność istnieje również w przypadku braku możliwości porozumienia się ze sklepem co do zwrotu produktu. Ponadto prawo o zakupach internetowych obowiązujące na terenie całej UE mówi, ze towar musi być dostarczony w przeciągu 30 dni od daty zawarcia umowy, każdy klient ma 14 dnia na zwrot zakupionego towaru on-line przez podania przyczyny. Jest to także ważne dla klientów zawierających transakcje poprzez Internet.