Bezrobocie będzie mniejsze

Bezrobocie będzie mniejsze

Od przyszłego roku czekają nas wielkie zmiany jakie zapowiedział rząd w kwestii bezrobocia. Zmiany związane z bezrobociem to chyba najbardziej oczekiwane zmiany na jakie czeka jedna trzecia społeczeństwa polskiego. Od przyszłego roku urząd wykreśli każdego bezrobotnego z ewidencji od razu na 9 miesięcy. Obecnie bezrobocie wynosi 14,3 procent, a według niektórych ekspertów pod koniec roku sięgnie ono 15 procent. Zmiany, które wprowadzi rząd w zakresie bezrobocia mogą jednak okazać się dobre i bardzo pomocne na rynku pracy. Zmiany przede wszystkim spowodują, że bezrobotni, którzy odmówią współpracy z urzędem, zostaną wykreśleni z rejestru aż na 270 dni, a nie jak obecnie na 120 dni. Wydłużenie tego okresu przyczyni się na pewno do poprawy oficjalnych statystyk. Wypadnięcie na 9 miesięcy z ewidencji długotrwałych bezrobotnych sprawi, że urzędy pracy odnotują wyższą skuteczność aktywizacji. Może wreszcie nastanie kres czasom bezrobocia, a jego spadek przyczyni się do większej ilości zatrudnień młodych pracowników, którzy pałają zapałem do pracy. Jednak nikt na razie nie wspomina, że za zmianami mniejszego bezrobocia również można liczyć na podwyżki. Ale nie można przecież mieć wszystkiego. Trzeba ubezpieczyć się w cierpliwość i czekać, a również i podwyżki będą nam dane. Najważniejsze, że procent bezrobocia ulegnie spadkowi co jest jednym z głównych problemów w naszym państwie. Tak więc wszystkie starania za strony urzędników na rynku pracy powinny być sowicie wynagradzane. Każdy urzędnik, który walczy o poprawę sytuacji bezrobocia co więcej skutecznie zasługuje na wdzięczność ze strony społeczeństwa.