Bezrobocie jeszcze potrwa

Bezrobocie jeszcze potrwa

Kwestia bezrobocia to jedna z najważniejszych kwestii jakie są dziś poruszane na forum naszego państwa. Problem z bezrobociem jest bardzo ważny i istotny bo dotyka coraz większą ilość ludzi. Co nas bardziej martwi niż bezrobocie? Na pewno to, że w dalszym ciągu jak się dowiadujemy z mediów urzędnicy nie znaleźli recepty na ten wciąż powiększający się problem. To z pewnością powinno nas martwić, ponieważ ceny ciągle rosną, a ludzie, którzy aktywnie nie pracują muszą skądś brać pieniądze na życie. Urzędy notują coraz większą ilość bezrobotnych, a z miesiąca na miesiąc dochodzi ich dwa razy więcej. Pogłębiający się problem masowych zwolnień wcale się nie kończy, a można mieć wrażenie, że coraz bardziej się napędza. Co przeciętny Kowalski może zrobić z problemem bezrobocia poza czekaniem na poprawę sytuacji? W zasadzie poza czekaniem nic, ale od nic nie robienia nie kupi sobie jutro jedzenia, ani nie opłaci za miesiąc rachunków. Gdzie więc tkwi problem? W samym powiększającym się kryzysie czy może na biernym przyglądaniu się urzędników w dalszym ciągu problemowi? Na dzień dzisiejszy wiadomo, że sytuacja na rynku pracy w najbliższym czasie jeszcze nie ulegnie zmianie, a urzędnicy robią co mogą jednak jak wszystko to również wymaga czasu. Pytanie tylko ile czasu bo przecież każdy ma go coraz mniej? Jednak na takie pytanie słyszymy odpowiedź, że musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ ludzie, którzy są za to odpowiedzialni pracują dzień i noc by zapewnić lepsze warunki dla ludzi szukających pracy i ludzi, którzy do dziś zostają bezrobotni.