Biuro turystyczne on-line

Biuro turystyczne on-line

Alternatywą dla stacjonarnego biura obsługi turystycznej może być taka forma działalności on-line. Może to być pomysł na biznes dla osób pasjonujących się podróżowaniem oraz do zarobienia pieniędzy. Takie biuro można otworzyć nawet u siebie w domu. Unikniemy wówczas wydatków na wynajem pomieszczeń na biuro. Takie biuro podroży może być korzystne ze względu na niskie koszty prowadzenia firmy, nie potrzebna jest licencja czy pozwolenie. Natomiast jak przy każdej działalności gospodarczej należy ja zarejestrować poprzez Urząd Gminy. Oczywiście rejestrację firmy można dokonać całkowicie on-line poprzez stronę internetową Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W przypadku prowadzenie obsługi turystycznej wybieramy PKD: 63.30 A, 63.30 B, lub 79.11. Oczywiście ważnym elementem planowania działalności jest wybranie grupy docelowej, do której skierowana będzie oferta naszego biura. Czy nastawiamy się na dzieci i młodzież, seniorów czy na przykład na nowożeńców. Warto przeprowadzić analizę wybranej grupy, by poznać jej nawyki, zainteresowania czy preferencje. Dobrze, gdy osoba zakładająca internetowe biuro podróży ma wykształcenie kierunkowe, w przeciwnym razie warto się zastanowić nad kursami doszkalającymi. Także winno się znać w stopniu komunikatywnym przynajmniej jeden język europejski, najlepiej angielski. Jak w przypadku każdej działalności gospodarczej warto zaplanować promocję , dzięki której pozyskamy nowych klientów. Pierwszym i najważniejszym krokiem w tym kierunku jest założenie strony www oraz odpowiednie jej pozycjonowanie. We współczesnym świecie jak nie ma Cie w Internecie to nie istniejesz.