Bogactwo nie jest dla każdego

Bogactwo nie jest dla każdego

Na świecie żyje znacznie mniej zamożnych osób co w gruncie rzeczy jest normalne. Dlaczego jedni są koszmarnie bogaci, a drugim brakuje na zakup jedzenia takiego jakie chcieliby jeść. Bycie bogatym wiąże się z tym, że każdy kto nim jest w pewnym sensie musi wykazywać się większą mądrością niż przeciętny człowiek. Nie każdy może być bogaty? Uważam, że nie każdy może być bogaty, a co więcej by bogactwo trwało długo trzeba umieć nim dysponować. Bogaci biznesmeni znają wartość pieniądza czego nie można powiedzieć o ludziach, którzy na przykład wygrywają na loteriach. Oni nie znają wartości pieniądza, ponieważ najczęściej tak szybko jak wpadli w jego posiadanie tak szybko go tracą. Poważny biznesmen liczy się z każdą, nawet najmniejszą kwotą bo to od niej buduje się bogactwo. Jedni rodzą się bogaci drudzy po prostu potrafią poprzez ciężką pracę i spryt w szybki sposób do bogactwa dojść. Jednak jednych i drugich wiąże wspólna cecha jaką jest gospodarność. Człowiek zamożny nie odda kluczy do domu politykowi. Mądry biznesmen nie spocznie na laurach, kiedy wpadnie w posiadanie większej kwoty. Na co ją przeznaczy? Na pewno nie na zakup sportowego samochodu jak zrobiłoby wielu przeciętnych ludzi. Prawdą której trzeba się trzymać by dojść do bogactwa to nieustanny obrót pieniędzy, a prościej mówiąc to mądre inwestowanie każdej nadwyżki pieniężnej w celu powiększenia swojego majątku. Z pewnością każdy kto marzy o bogactwie powinien uczyć się tego od najlepszych. Tak wiec w zależności od tego poprzez co chcemy się wzbogacić powinniśmy w miarę możliwości uczyć się od bogatych i najlepszych nauczycieli, którzy drogę do bogactwa już przeszli.