Brak podwyżek dla pracowników

Brak podwyżek dla pracowników

Na podwyżki w dalszym ciągu nie mogą liczyć pracownicy mniejszych i większych firm. Kryzys trwa, a w czasie takiego kryzysu jakie przeżywa nasze Państwo decyzje o ewentualnych podwyżkach są wykluczone. Średnia krajowa płac pozostaje więc nadal w tym samym miejscu co na pewno nie może nas cieszyć. Szczególnie pokrzywdzeni są młodzi ludzie, którzy poprzez kilkuletni wysiłek skończyli wymarzone studia, a ich marzenia o dostatnim życiu wystawione są na próbę już po pierwszej wypłacie od pracodawcy zaksięgowanej na koncie. Wcale nie łatwiejsze życie mają ludzie, którzy po mimo już kilkuletniego doświadczenia nadal pracują za stawkę ledwo przekraczającą 1300 zł. To nie jest sprawiedliwe mówią ludzie, którzy muszą pracować za tak niskie wynagrodzenie, ale trzeba wziąć pod uwagę co jest sprawiedliwe w naszym kraju. Co ważniejsze w kwestii płac dla pracowników nie zanosi się na rychłe zmiany, ponieważ budżet jakim dysponują firmy nie pozwala wygospodarować kwoty, która poszłaby na podwyżki etatowych pracowników. Co więc w takiej sytuacji mają robić młodzi ludzie pełni zapału i chęci do pracy? Na pewno nie załamywać się i dalej pracować bo przecież coś robić trzeba bądź dalej szukać co również nie jest łatwe, ponieważ konkurencja na rynku pracy jest bardzo duża co nie ułatwia sprawy, a jeszcze bardziej zazębia problem. Kwalifikacje zdobyte na studiach nie gwarantują więc zarobków o jakich marzyliśmy, a najczęściej na zarobki które spełniają nasze oczekiwania musimy długo pracować. Powinniśmy więc ubezpieczyć się w cierpliwość i być rzetelnymi w wykonywanej przez nas pracy.