Ciągle z komputerem

Ciągle z komputerem

Prowadzenie e-biznesu ma to do siebie, że pracować możemy w dowolnym miejscu i dowolnym czasie – bylebyśmy tylko mieli dostęp do Internetu, bez którego przecież działania e-biznesowe byłyby raczej utrudnione. Taki stały dostęp do sieci i narzędzi pracy niewątpliwie wiąże się także ze stałym dostępem do komputera. Rozwój technologii zdecydowanie wychodzi ku zwolennikom prowadzenia biznesu w Internecie. Nie jesteśmy ograniczeni tym, że możemy działać tylko korzystając z komputera stacjonarnego. Mamy przecież do dyspozycji netbooki, notebooki, laptopy, tablety, a nawet smartfony – niektóre z nich bowiem zaopatrzone są w takie funkcje, że bez problemu wykonamy dzięki nim proste, nie wymagające szczególnie skomplikowanych działań, dyspozycje związane z naszą działalnością. Oczywiście, nie da się ukryć, że prowadzenie biznesowej działalności internetowej generuje właściwie nieustanną konieczność korzystania z dostępu do komputera i Internetu, ale przecież tutaj, jak i zresztą w każdej pracy, można tak rozłożyć swoje zawodowe działania i obowiązki, żeby mieć też czas tylko dla siebie i to z daleka od komputera. Co ważne: nie tylko można, ale wręcz trzeba. Dla odpowiedniej higieny pracy, dla zachowania właściwych proporcji między życiem prywatnym i zawodowym, po prostu – dla najzwyklejszego komfortu.