Czas realizacji zakupów on-line

Czas realizacji zakupów on-line

Zakupy w sklepach internetowych staja się coraz bardziej popularne. Zwłaszcza, że koszty poniesione przy otwarciu sklepu internetowego są niewspółmiernie małe w stosunku do prowadzenia tradycyjnego sklepu. Lecz nadal nie ma dokładnych uregulowań tego typu transakcji. Dokonując zakupów w Internecie na realizacje zamówienia można czekać nawet kilka tygodni. Sklepy często nie informują swoich klientów o braku produktu na magazynie czy że został wykupiony, bo nie mają takiego obowiązku. Faktycznie sklep musi dostarczyć zakupiony towar w ciągu 30 dni od daty podpisania umowy, czyli złożenia zamówienia. W przypadku braku realizacji z powodów wyżej wymienionych oraz rezygnacji z zakupionego produktu klient musi otrzymać zwrot wpłaty w ciągu następnego miesiąca. Natomiast, gdy klient nie zrezygnuje z transakcji to na zamówiony towar może czekać w nieskończoność. Jest to jedyne prawo regulujące zakupy w sieci. Oczywiście większość sklepów błyskawicznie realizuje zamówiony towar. Część sklepów internetowych na swoich portalach przy każdym produkcie zamieszcza opcję o dostępności towaru na magazynie. W przypadku braku produktu zamieszcza sie nawet przybliżony termin, kiedy towar będzie dostępny. Wówczas klient ma możliwość wyboru, czy czekać na towar czy rezygnuje z jego zakupu. Dlatego wskazane by było uregulowanie prawa dotyczące zakupów w sieci.