Czy można się utrzymać tylko z Internetu ?

Czy można się utrzymać tylko z Internetu ?

Trudna sytuacja gospodarcza naszego kraju powoduje, że dochody większości osób nie są zbyt wysokie. W tej sytuacji ratują się one poprzez przede wszystkim pozyskiwanie kredytów. Te źródło pieniędzy jednak może szybko wyschnąć, stąd też ci, którzy mają takie możliwości, szukają dodatkowego źródła zarobku. Często zarabiają oni na swoim hobby, albo prowadzą różnego rodzaju działalność zarobkową, nie zawsze zresztą oficjalną. Wśród różnych źródeł pieniędzy, szukają ich również w Internecie. Powstaje więc tutaj pytanie, czy Internet może być głównym źródłem utrzymania. Należy tutaj rozróżnić trzy rodzaje pracy: całkowicie „analogową”, całkowicie „cyfrową”, wykorzystującą Internet, a także pośrednią, w której zasadnicza część pracy jest wykonywana tradycyjnie, a Internet służy przykładowo dla wysyłki efektów pracy do centrali firmy. Odmianą ostatniego z powyższych rodzajów pracy, jest praca zdalna. W tym wypadku pracownik nie jest przypisany do konkretnych godzin i miejsca pracy w ramach firmy, ale wykonuje swoją pracę w domu, jej efekty przesyłając zazwyczaj drogą mailową. Dzisiaj, w obliczu kryzysu gospodarczego i wysokiego bezrobocia, praca zdalna zyskuje na znaczeniu. Jednak trzeba stwierdzić, że w Polsce podstawową formą zarabiania pieniędzy jest wciąż praca „analogowa”, a praca w Internecie jest traktowana jako dodatkowa, choć dla osób bezrobotnych może stać się podstawową formą zarobkowania.