Czy z kredytu finansować założenie firmy

Czy z kredytu finansować założenie firmy

Obecnie w naszym kraju aż prawie 70 procent wszystkich zatrudnionych to pracownicy małych i średnich firm, co świadczy o tym, że Polacy dość chętnie zakładają swoje firmy, upatrując większe szanse we własnym biznesie niż w pracy na etacie czy jeszcze bardziej – pracując na zasadzie umów cywilno – prawnych. Jest to szczególnie istotne w obecnej sytuacji na rynku pracy, kiedy bezrobocie systematycznie rośnie i osiągnęło już poziom 14 procent, a nic nie zapowiada, aby w najbliższym czasie te wskaźniki miały ulec jakiejkolwiek poprawie. Z drugiej strony panujący obecnie kryzys w Europie oraz spowolnienie gospodarcze w Polsce, zmniejszenie się popytu wewnętrznego trochę powoduje, że nie są to najlepsze czasy do założenia własnej firmy, że jest większa konkurencja na rynku. Kolejna kwestia to zdobycie pieniędzy na założenie firmy i rozkręcenie swojego biznesu – jeśli nie posiadamy dostatecznych środków własnych lub nie bardzo uda nam się dostać dofinansowanie z funduszy europejskich, pozostaje kredyt bankowy dla firm – nasze banki oferują takie kredyty na start. Jednak warto zastanowić się, czy nie jest to zbyt wielkie ryzyko otwierać firmę za pieniądze pożyczone, które zaraz trzeba będzie zacząć oddawać, a na początku działalności każdej firmy zyski mogą być wielce iluzoryczne, a wiec mocno niepewne.