Czym jest spam ?

Czym jest spam ?

Większość z nas codziennie odwiedza swą skrzynkę mailową. Z reguły jej sprawdzanie odbywa się przede wszystkim rano, lub wieczorem, po powrocie z pracy, choć całkiem liczne jest też grono osób, które swoją skrzynkę sprawdzają dosłownie co chwilę. Jest to zwyczaj, który łatwo może się notabene z nawyku przerodzić w nałóg, choć zazwyczaj jest on podyktowany koniecznością, przykładowo w związku z obowiązkami służbowymi. W takiej sytuacji problemem może się stać liczba otrzymanych wiadomości. Obok ważnych wiadomości, które mogą niekiedy zaważyć o naszym życiu, otrzymujemy również codziennie dużo więcej wiadomości, które są nam do niczego niepotrzebne. Część z nich to reklamy różnych towarów, w tym sklepów internetowych, w których już coś kupiliśmy. Trzeba jednak także zauważyć, że powyższe maile są niegroźne, natomiast znacznie groźniejsze mogą być te, które tworzą tzw. spam. Spamem określa się maile, wysyłane w olbrzymiej ilości, często milionów sztuk, które nie są kierowane do konkretnych adresatów, lecz przekazywane na wszystkie skrzynki, które przepuszczają spam. Jest on bowiem bezlitośnie tępiony przez administratorów kont pocztowych, ale niekiedy przeciśnie się przez zabezpieczenia. Treścią spamu są często informacje o wygraniu dużej sumy, którą można odebrać pod warunkiem dokonania przelewu stosunkowo niewielkiej kwoty.