Dom i praca

Dom i praca

Dla jednych dom i praca to dwa zupełnie inne miejsca. Dom zlokalizowany jest w zupełnie innym miejscu niż praca, dlatego też nic w miejscu pracy nie kojarzy nam się z domem, a nic, co w domu – z pracą. Dla niektórych jednak, szczególnie tych, którzy pracują w sferze e-biznesowej, najczęściej miejscem wykonywania zawodowych obowiązków jest właśnie dom. Oczywiście, nie zawsze tak bywa. Niektórzy z działających w dziedzinach związanych z biznesem internetowym bowiem pracują w warunkach standardowych, czyli po prostu w biurze, które swojej siedziby nie ma w ich miejscu zamieszkania. Inni zwolennicy e-biznesu natomiast cenią sobie w tej działalności przede wszystkim to, że zadania wykonywać można w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie, dlatego też decydują się na pracę w e-biznesie głownie dlatego, że mogą wykonywać już we własnym domu. Taka decyzja ma tak swoje plusy, jak i minusy. Jakie są zalety? Na pewno to, że sami decydujemy, co i kiedy robimy. Nie musimy wciskać się w firmowe uniformy i mundurki, nie musimy wstawać o określonej porze i na określoną godzinę docierać do miejsca pracy. Minusy? To, że do pracy możemy zabrać się wtedy, kiedy chcemy i w miejscu, w którym mamy na to ochotę, może nas rozleniwiać. Chyba, że wprowadzimy odpowiednią samodyscyplinę, której w ścisły sposób będziemy.