Grunty rolne coraz droższe

Grunty rolne coraz droższe

Na dzień dzisiejszy ceny za kawałek gruntu rolnego może nie są powalająco wysokie, ale to wszystko może się zmienić i to bardzo szybko. Za kilka lat rynek gruntów rolnych zostanie całkowicie uwolniony, a więc więcej niż pewne jest to, że wzrośnie zainteresowanie i popyt na nasze grunty ze strony zagranicznych inwestorów, a ceny poszybują górę. Polskie stawki są nadal najniższe za grunty rolne. Na dzień dzisiejszy najdroższe stawki za grunty rolne ma Hiszpania, Wielka Brytania i Holandia, która do dziś pozostaje rekordzistami. Jednak głowa do góry, ponieważ dochodzą do kraju informacje, że grunty polskie ulegną na 95% podwyżce z czego mogą się cieszyć najbardziej posiadacze dużej ilości takich gruntów. Rzecz jasna jeżeli w górę pójdzie cena kupna gruntu rolnego to i również jego dzierżawa zdrożeje tak więc nie pozostaje nic więcej jak tylko czekać na lepsze i bardziej przyjazne czasy dla rolników. Jednak sama podwyżka zamyka jeden problem i rodzi kolejny, ponieważ sprzedaż za większą cenę gruntu rolnego zagranicznemu inwestorowi nie jest najlepszym rozwiązaniem do jakiego mógłby uciec się właściciel. Warto zastanowić się czy sprzedaż naszej ziemi zapewni nam dochód jaki nam wystarczy. Na pewno w takich sytuacjach trzeba wziąć pod uwagę możliwość dzierżawienia gruntu co na przestrzeni lat może okazać dużo bardziej dochodowe niż jednorazowy zysk w przypadku którego często bywa, że szybko jest on wydawany. Posiadacze gruntów rolnych powinni być cierpliwi, a także bardzo rozważni w podejmowaniu decyzji o sprzedaży swoich gruntów.