Import towarów z Chin

Import towarów z Chin

Chiny to jeden z głównych dostawców różnego rodzaju drobnych produktów na polskim rynku. Są to przede wszystkim zabawki, odzież, elektronika. Jak powszechnie wiadomo są to produkty o bardzo niskiej jakości. W dobie Internetu bardzo łatwo znaleźć kontakty z potencjalnymi partnerami handlowymi. Barierą w negocjacjach nie jest także język, gdyż wielu Chińczyków posługuje się językiem angielskim w stopniu chociażby podstawowym. Zdarza się, że kontrahenci sami napraszają się do rozmowy i próbują sprzedać nam swoje towary. Muszą one przejść przez kontrole celne, co jest częstym problemem, gdyż zdarza się tak, że towar okazuje się być niezgodny z opisywaną na fakturach zawartością. Może on zostać zatrzymany w trakcie kontroli celnej i obłożony dodatkowymi opłatami. W najgorszym wypadku cały transport przepada. Dobrze jest złożyć zamówienie bezpośrednio u producenta. Towary sprzedawane są w kontenerach, gdyż ta forma transportu jest najbardziej opłacalna. Niestety kupując towar z Chin nigdy nie można być pewnym, czy będzie on odpowiadał specyfikacji. Zdarza się tak, że produkty są tak wadliwie wykonane, że niszczą się już w trakcie transportu. Dlatego też najlepiej jest pozyskiwać wartościowe kontakty z firmami, które zostały wcześniej sprawdzone przez znajomych lub partnerów biznesowych.