Internet, nowoczesne narzędzie zakładania firmy

Internet, nowoczesne narzędzie zakładania firmy

Facebook – nasza internetowa rzeczywistość. Okazuje się, że to, co się dzieje na tym portalu, często wyprzedza to, co ma swoje odbicie w rzeczywistym świecie. Ma to też związek z promowaniem firm. Najnowszy sposób marketingu internetowego, to zakładanie fan page’a na facebooku, innych profili na portalach społecznościowych i oczywiście bloga. Gdy zdobędziemy już wirtualnych klientów, czyli te osoby, które chętnie biorą udział w naszej internetowej działalności, możemy zacząć podejmować kroki do otwarcia realnej firmy. Czy to jest rozsądne? Oczywiście tak. Internetowy świat, jest teraz wszechobecny, praktycznie każda osoba ma dostęp do Internetu i zwykle korzysta z niego właśnie w celu aktywności na portalach społecznościowych. Gdy szukamy jakiś informacji, też dokonujemy tego w Internecie. Więc proponowanie naszych usług najpierw drogą wirtualną, może nam pomóc w osiągnięciu konkretnej pozycji, bez wychodzenia z domu. Choć taka forma w pewnym sensie wciska nas w ramy nie do końca zalegalizowanego biznesu, to jednak pozwala na podjęcie działalności już na ustalonych podstawach. Spróbujmy, więc, zanim zaczniemy proces formalny, zakładania działalności gospodarczej, odnieść się na chwilę do możliwości działania ukrytego, właśnie za pomocą Internetu. Tego kroku na pewno nie pożałujemy.