Jak inwestować na giełdzie

Jak inwestować na giełdzie

Inwestowanie na giełdzie papierów wartościowych staje się coraz bardziej powszechne wśród indywidualnych osób. Obecnie mówi się, że na giełdzie co czwarta obracana złotówka pochodzi od inwestora indywidualnego. Fakt ten doskonale pokazuje, że tego typu działanie nie jest takie trudne i prawie każdy może spróbować swoich sił. Co więcej, pojawia się coraz więcej osób inwestujących za pośrednictwem Internetu. Nie wyobrażają sobie innej formy aktywności na giełdzie niż za pomocą komputera nie wychodząc z domu. W dzisiejszych czasach, aby zacząć inwestować na giełdzie wystarczą nam właściwie trzy rzeczy. Po pierwsze komputer osobisty z dostępem do Internetu (najlepiej stałe łącze). Po drugie internetowy rachunek inwestycyjny. Ostatnia rzecz to pewna suma pieniędzy, co jest oczywiste. Czym więcej mamy pieniędzy, tym lepiej. Od tego jaki kapitał pieniężny mamy na samym początku zależy nasze inwestowanie. Jeśli mamy ich więcej to możemy sobie pozwolić na wyższe kwoty inwestowania i częstsze zakupy giełdowe, natomiast jeśli posiadamy skromną sumę pieniędzy to należy inwestować rzadziej i mniejsze kwoty. Jeśli posiadamy trzy wyżej wymienione rzeczy, możemy przejść do wyboru odpowiedniego domu maklerskiego, który będzie swego rodzaju pośrednikiem. Pozwoli nam założyć rachunek inwestycyjny, przechowywać nasze papiery wartościowe i dokonywać transakcji w naszym imieniu.