Kary za łapówki

Kary za łapówki

Temat łapówek w naszym kraju to już temat rzeka. Od zawsze było wiadomo, że w Polsce pracować nie robiąc przekrętów to jak opalać się na biegunie północnym. Jednak robić przekręty to nie wszystko bo trzeba je dobrze po sobie tuszować co bardzo rzadko się udaje. Na pewno łapówki nie byłyby tak bardzo przyklejane do naszego państwa jako metka charakteryzująca nas, gdyby ich było mniej. Dlaczego jest więc ich w dalszym ciągu coraz więcej i nikt z tym nic nie robi? Owszem odpowiednie służby dzień i noc pracują nad tym by potencjalnych spraw o łapówki było mniej. Jest to jednak bardzo trudne, ponieważ pieniądze jak wiadomo kuszą nas wszystkich, a te przeznaczane na łapówki są największe. Zgodnie z powiedzeniem, że kiedy jest ryzyko jest zabawa proceder związany z łapówkami jest bardzo ciężki do wyłapania. Jednak odział firmy Philips, który jest w Polsce zostanie ukarany za liczne łapówki. Jeżeli finanse firmy się nie zgadzają wiadomo jest, że ktoś dopuścił się kradzieży bądź od dłuższego czasu sprytnie skubie firmę nie wzbudzając przy tym większych podejrzeń. Jednak czasy wolnej gangsterki się skończyły, a systemy zabezpieczeń są coraz lepsze, dlatego wyłapanie ludzi potencjalnie odpowiedzialnych za łapówki jest coraz bardziej możliwe. Pozostaje jedno pytanie. Dlaczego jeżeli słyszymy już o kolejnej awanturze związanej z łapówkami oczy wszystkich skierowane są na nasz kraj? Prawda jest ciężka, a fakty są jasne, ponieważ odszkodowanie w postaci kary zapłaci polska filia koncernu Philips. To smutne, a smutniejsze jest to, że zmianę postrzegania nas w tym zakresie na pewno długo się nie zmieni.