Kiedy warto otworzyć firmę

Kiedy warto otworzyć firmę

Super szybkie komputery, nieograniczony dostęp do cyberprzestrzeni oraz pomysł na własny interes, który jawi się jako coś, czego nikt inny wcześniej nie wymyślił – dla przyszłych właścicieli firm są gotową receptą na sukces. Wydawać by się mogło, że wystarczy tylko pozyskać fundusze na założenie firmy, rozpoczęcie jej działalności oraz jej promocję, a sukces stanie się tylko kwestią czasu. Niestety coraz częściej okazuje się, że własny biznes jest wyzwaniem, któremu sprostać mogą tylko nieliczni. Dlatego też tak ważne jest to, aby decyzji o założeniu własnej firmy nie uzależniać tylko i wyłącznie od pomysłu, którym jesteśmy zachwyceni, ale także by potrafić realnie ocenić swoje szansę na to, czy uda nam się nie tylko wprowadzić firmę na rynek, ale także przetrwać na nim kilka lat. To właśnie ocena własnych możliwości powinna być tym, co zadecyduje o tym, czy dana firma powstanie, czy też jej założenie zostanie odsunięte w czasie na kilka miesięcy lub lat. Zdaniem wielu osób dobrym rozwiązaniem jest poczekanie z założeniem własnego biznesu do czasu, aż osoba będzie pewna, że sobie poradzi w nowej sytuacji. Z tego też względu warto jest przygotować wcześniej biznes plan, który będzie przedstawiał zarówno najbardziej optymistyczny, jak i najbardziej pesymistyczny wariant związany z działalnością naszej firmy.