Konto bankowe – osobiste

Konto bankowe – osobiste

Współcześnie prawie każdy z nas posiada osobiste konto bankowe. Ale jest jeszcze grupa osób, która go nie posiada. Osoby te mają kilka powodów, dla których nie pójdą z duchem czasu i nie otworzą rachunku bankowego. Jedni przekonują, że jest im to po prostu nie potrzebne. Całe życie radzili sobie gotówką, więc dlaczego teraz mieliby to zmieniać? Są przyzwyczajeni do takiej formy transakcji finansowych. Inni przywołują kwestię bezpieczeństwa. Jest ona godna uwagi, ponieważ w obecnych czasach powszechne są ataki hakerskie na strony internetowe, które z pozoru powinny posiadać takie zabezpieczenia, aby odeprzeć wszelkie ataki ze strony sieci. Ataki hakerskie dotykają nawet strony rządowe, a także niestety bankowe. Strony banków komercyjnych są z wiadomych względów doskonałym celem hakerskim. Są także zjawiska polegające na wyłudzaniu danych bankowych służących do logowania się na internetowym serwisie transakcyjnym. Należy pamiętać, że bank nigdy nie będzie oczekiwał od nas podania tych danych. Konto osobiste ma szereg zalet. Pozwala na szybkie i proste płacenie bezgotówkowe (nawet zbliżeniowo bez podania PIN’u), szybkie i bezpłatne przelewy internetowe czy jednym kliknięciem otwarcie rachunku oszczędnościowego, który może powiększyć nasze środki finansowe. W tej chwili prowadzenie rachunku bankowego w większości banków jest bezpłatne.