Kto powinien otworzyć sklep internetowy ?

Kto powinien otworzyć sklep internetowy ?

Coraz więcej przedsiębiorców – handlowców, decyduje się nie tylko na prowadzenie sklepów tradycyjnych, ale także internetowych. Często jest nawet tak, że sprzedaż w sklepie internetowym osiąga większe rozmiary, niż w sklepie tradycyjnym. Oczywiście trudno sobie wyobrazić, aby taki sklep otworzyła osoba prowadząca małe, kilkuosobowe przedsiębiorstwo, handlująca przede wszystkim artykułami spożywczymi i przemysłowymi. Komu można jednak polecić otwarcie takiego sklepu? W praktyce takie sklepy prowadzą wszyscy duzi producenci odzieży, elektroniki, niektórych artykułów przemysłowych. Dla nich jednak jest to przede wszystkim uzupełnienie dość znacznej sprzedaży w sklepach tradycyjnych. Otwarcie sklepu internetowego jest jednak praktycznie jedynym wyjściem dla osób, które pragną sprzedawać produkty specjalistyczne lub hobbystyczne, mające ograniczony krąg nabywców. W ich przypadku, potencjalni klienci rozrzuceni są często po całym obszarze Polski, więc nie ma sensu prowadzenie tradycyjnego sklepu, gdyż będzie on miał bardzo niewielką liczbę klientów. Wreszcie, istotne jest także, że prowadząc działalność hobbystyczną, trudno jest reklamować się na łamach mediów tradycyjnych, takich jak telewizja i prasa, bowiem w ich przypadku i tak można nie trafić do potencjalnych klientów. Bardziej sensowna natomiast może się okazać reklama w prasie branżowej.