Marketing społecznościowy w twojej firmie

Marketing społecznościowy w twojej firmie

Niezależnie od branży, w której zakładamy, lub prowadzimy swoją działalność, możemy się oprzeć na podobnych podstawach. Każdy z nas dobrze wie, że strategie promocji tak naprawdę opierają się na tych samych, powtarzalnych środkach i są tylko dostosowywane do konkretnych celów i zamierzeń danej firmy. Jednym z bardzo znanych i przede wszystkim najtańszych możliwości działania promocyjnego jest tak zwany marketing społecznościowy. To nowoczesna metoda, ponieważ swoją pozycję zdobyła, dzięki zainteresowaniu ludzi portalami społecznościowymi, dostępnymi w Internecie. Kto z nas nie zna Facebooka? Co więcej, kto nie ma na nim konta? Tak naprawdę osób, które mają Internet, a nie używają portali społecznościowych jest malutko. Jest to, więc dobry sposób na trafienie do klientów. Co mogą zrobić konkretni przedsiębiorcy? Przede wszystkim założyć i skrupulatnie prowadzić profile na najbardziej znanych portalach społecznościowych. Największe możliwość prezentacji firmy daje oczywiście Facebook, jednak oprócz niego mamy także Google+, Twittera, czy jeszcze cały czas działającą w Polsce, Naszą Klasę. Działalność społecznościowa pozwoli firmom na trafienie do szerokiego klienta indywidualnego, a przy okazji inwestując czas w zakładanie profili na portalach zagranicznych mogą swoją działalność promować również w obcych krajach.