Miliard dolarów inwestycji

Miliard dolarów inwestycji

Większość przeciętnych ludzi zastanawia się na pewno ile to tak naprawdę jest miliard dolarów. Zastanawia się na pewno co za to można by kupić? No cóż z pewnością dużo. Jednak bardziej nużące pytanie w kwestii miliarda dolarów może okazać się: Co trzeba robić by zarobić takie pieniądze i ile na nie trzeba pracować? To z pewnością wie najbogatszy polak, a więc Jan kulczyk, który postanowił tyle zainwestować w Nigerii na wydobycie ropy. Ta zawrotna suma jednak nie jest tak duża, a na pewno nie jest sumą rekordową jakie inwestują inwestorzy w tym biznesie jednak na pewno robi wrażenie. Dziś najbardziej aktywnym Polakiem na czarnym lądzie pozostaje pan Kulczyk, który prowadzi projekty poszukiwawczo – wydobywcze w Tanzanii, Gwinei Równikowej i Nigerii. Zresztą w Nigerii Kulczyk jest największym inwestorem z Polski, a jego firma Kulczyk Investments podaje, że od drugiej połowy 2011 roku zainwestowała na tym rynku ponad 300 mln USD. Co ciekawe firma jak i jej prezes nie zamierza na tym poprzestać. Można więc spodziewać się kolejnych coraz to sprawniejszych i nowocześniejszych ulepszeń w mechanikę i większych inwestycji na wydobycie ropy. Rynek podobno jest żyłkom złota także nasz najbogatszy polak i świetny inwestor z pewnością nie przepuści takiej okazji do budowania coraz potężniejszego imperium. Możemy więc być pewni, że dotychczasowe ruchy na rynku wydobywczym nie są ostatnimi, a jedynie z pozostałymi inwestor nie dzieli się z szerszą publicznością. W końcu nie można informować o każdym swoim kroku konkurencji, która zawsze jest gotowa do rywalizacji.