Podatek od posiadania zwierzęcia

Podatek od posiadania zwierzęcia

Podatki dziś płacimy praktycznie za wszystko, ale chyba nikt nie spodziewał się jeszcze kilka lat temu, że będziemy płacić podatki od posiadania zwierząt. Dla większości miłośników czworonogów to totalny absurd, ponieważ nie dość, że płacimy na ich utrzymanie to jednak mało bo musimy zapłacić od niego podatek. Zwierzę to nie jest rzecz od której powinniśmy płacić podatki, a jak widać zwierzęta przez urzędników traktowane są bardzo instrumentalnie. Takie podejście nie podoba się miłośnikom i posiadaczom zwierząt i to nie dziwi chyba nikogo. Jednak tak śmieszne przepisy, które co chwile wchodzą w życie mogą stać się codziennością. Nie ma pomysłu na rozwiązywanie poważnych problemów to jak to bywa u nas w kraju tworzy się kolejne. Czasy są naprawdę coraz mniej łaskawe dla przeciętnych ludzi, którzy boją się dnia jutrzejszego. Bo co w sytuacji, kiedy do kolejnych standardowych opłat dochodzi nam podatek od zwierzęcia? To przecież śmieszne, ponieważ ludzie nie zarabiają dużo, a jeszcze zamiast podwyżek dokłada się im to coraz bardziej nowych wydatków. Nie taka chyba jest kolej rzeczy? W zasadzie nie ma co się dziwić, ponieważ żyjemy w kraju, gdzie chyba wszystko robi i planuje się na odwrót. Tak więc nie powinny nas dziwić takie decyzje, a taka kolejność we wprowadzaniu coraz nowych rozporządzeń. Teraz pozostaje nam tylko przyzwyczaić się do nowego podatku i czekać na nową ustawę z pewnością również taką, która nas bardzo zaskoczy. Na szczęście nowy podatek nie jest duży to i tak nie tłumaczy tego, że do obowiązkowych opłat dochodzi kolejna. Normalne jest, że lepiej jest mieć pieniądze, nawet trochę, ale mieć.