Pomysł na biznes – przymierzalnia ubrań on-line

Pomysł na biznes - przymierzalnia ubrań on-line

Każdy kto dokonywał zakupów odzieży na odległość wie, ze niesie to ze sona wiele problemów. Pierwszym i najważniejszym jest brak możliwości przymierzenia odzieży, a co za tym idzie zakupione ubranie nie leży jak powinno i kończy się zwrotem zakupionego towaru. Jest jednak pewne doskonałe rozwiązanie tego problemu. Estońska firma wymyśliła i opatentowała manekiny, które generują różne kształty ludzkiego ciała. Manekiny dostępne w wersji żeńskiej i męskiej. Pozwalają zobaczyć, jak dana sztuka odzieży będzie wyglądała na kształtach zbliżonych do wymiarów klienta. Jedynym wymaganiem, to podanie przez kupującego faktycznych wymiarów, a nie na przykład pożądanych. Manekiny maja około 2 tysięcy wariantów kształtów ludzkiego ciała i mogą zaprezentować zarówno pokaźny brzuszek jak i wyrzeźbiony. Jak rozpocząć współpracę z firmą posiadająca patent na manekiny. Wystarczy się z nią skontaktować, przesłać jej ubrania, które są sprzedawane. Następnie ubranie w każdym rozmiarze nanoszone jest na specjalnego manekina i robione jest jemu zdjęcie. W ten sposób powstaje baza wirtualna ubrań, którą umieszcza się w witrynie sklepu internetowego. Klient przeglądając ofertę sklepu może zobaczyć, jak będzie wyglądał w danym modelu. Takie rozwiązanie jest korzystne dla sklepów on-line z odzieżą, gdyż dzięki temu maja one mniej zwrotów, a klient zadowolony zawsze wróci jeszcze raz nabyć kolejna rzecz.