Portale społecznościowe dobrym interesem

Portale społecznościowe dobrym interesem

Na stronie rejestracji oraz logowania pewnego bardzo znanego portalu społecznościowego, widnieje informacja: „Tu konto jest i zawsze będzie darmowe”. Wprawdzie trudno byłoby w istocie z całkowitą pewnością zaręczyć, że rzeczywiście zawsze będzie darmowe, ale jednak można założyć, że tak będzie przynajmniej tak długo, dopóki ten portal będzie się rozwijał i przynosił właścicielom duże zyski. Powstaje jednak pytanie, skąd biorą się owe zyski, skoro uczestnictwo w nim jest darmowe ? Otóż na profilu każdego uczestnika pojawiają się liczne reklamy firm, za których umieszczenie rzecz jasne muszą one portalowi zapłacić. Dodatkowym atutem jest fakt, iż informacje, jakie podają o sobie członkowie portalu, pozwalają dowiedzieć się dużo o ich życiu, zainteresowaniach i potrzebach. Dzięki temu reklamy mogą być spersonalizowane i trafić do rzeczywiście potencjalnie zainteresowanych nim osób, a nie do tysięcy innych, które na pewno ich nie obejrzą. Portale społecznościowe czerpią także zyski z pośrednictwa, stanowią bowiem platformę do umieszczenia różnego rodzaju aplikacji, także o funkcji reklamowej, w tym w szczególności gier. Z uwagi na bardzo dużą popularność portali społecznościowych, stanowią one jedno z podstawowych miejsc reklamowania się, o czym powinno pamiętać każde przedsiębiorstwo, chcące pozyskać wielu klientów.