Przydatne narzędzie – porównywarka cenowa

Przydatne narzędzie - porównywarka cenowa

Mając do czynienia ze sklepami internetowymi nie sposób nie zauważyć porównywarek cen. Jest to rodzaj serwisu WWW, za pomocą którego możemy porównać cenę tych samych produktów dostępnych w sieci w różnych sklepach internetowych. Dają one możliwość określania wymagań, a użytkownik otrzymuje gotowe zestawienie, które zawiera ceny produktu w połączeniu ze sklepem, który go oferuje. Im bardziej baza danych porównywarki jest aktualizowana, tym dokładniejsze otrzymamy zestawienie, w którym będą nie tylko regularne ceny lecz również przeceny, promocje czy wyprzedaże danego produktu. Dodatkowo często porównywarki cen zawierają również opinie innych klientów dotyczące poszczególnych sklepów. Dlatego wybierając sklep, w którym chcemy nabyć dany produkt nie sugerujemy się jedynie cena, lecz również jakością obsługi w danym sklepie, szybkością wysyłki, czasem realizacji zamówienia czy też sposobem realizacji reklamacji. Korzystając z porównywarki cen możemy postępować w dwójnasób. W wyszukiwarkę wpisać konkretny produkt, bądź posłużyć się listą kategorii i podkategorii dostępną na stronie. Szczególnym przykładem porównywarki cenowej jest porównywarka finansowa. Działa w podobny sposób lecz dotyczy wyłącznie porównywania cen produktów finansowych, czyli kont bankowych, kredytów, lokat, kart kredytowych, produktów inwestycyjnych czy kursów walut.