Rola programów partnerskich

Rola programów partnerskich

W ogromie różnego rodzaju stron internetowych, dość łatwo jest się zagubić i nie znaleźć tego, co się szuka. Nawet pomoc wyszukiwarki może okazać się nieskuteczna, jeśli przykładowo wyświetlą się setki stron na temat danego produktu. Jeśli nasza strona nie znajdzie się w wykazie stron na pierwszej karcie wyszukiwarki, liczba potencjalnych klientów, którzy ją później znajdą, znacząco się zmniejsza, gdyż niewielu z nich będzie zdecydowanymi na wyszukiwanie na kolejnych stronach. W tej sytuacji, zamiast tracić duże środki pieniężne na pozycjonowanie strony, można się do jej rozreklamowania posłużyć tzw. programem partnerskim. Warto w ten sposób nawiązać kontakt z właścicielem strony partnerskiej, która jest wysoko w rankingach wyszukiwarek, aby umieścił on na tej stronie link do naszej strony internetowej. W ten sposób, obydwie strony tej transakcji odniosą na niej korzyść. Producent lub usługodawca, uzyska możliwość rozreklamowania się na bardziej znanej stronie, natomiast właściciel tej strony pozyska pieniądze za swoją działalność. Nie zawsze zresztą partner posiada tradycyjną stronę internetową, może choćby prowadzić swój blog, na którym będzie zachwalał nasze produkty. Partner może również pośredniczyć w wysyłaniu maili do naszych tradycyjnych klientów, które będą reklamowały nasz produkt.