Rozbiór kolei przez ministra

Rozbiór kolei przez ministra

Minister bierze się za rozbiór kolei. To już pewne informacje donosi serwis „Plus Biznesu” Resort transportu chce podzielić majątek Przewozów Regionalnych między samorządowe spółki. W tej operacji pomogą spółki skarbu państwa, które pośrednio zajmą się tematem związanych z koleją. Faktem jest, że coraz więcej samorządów tworzy własne spółki kolejowe, tym samym tworząc konkurencje Przewozom Regionalnym. Rozmowy więc nad temat przewoźników trwały już od kilku dobrych miesięcy jak najlepiej zamknąć temat związany z przewozami. Do dziś jednak do końca nie wiadomo co zrobić z największym przewoźnikiem , który codziennie na tory wysyła 1,8 tys. pociągów. Najprawdopodobniej w tej sytuacji część przedsiębiorstwa przejmie inwestor finansowy i wydzierżawi je PKP Intercity. Inwestorem będzie najpewniej spółka pośrednio lub bezpośrednio należąca do skarbu państwa. Do dziś PR nie podało aktualnej sumy długów jednak na podstawie wcześniejszych danych można oszacować, że znacznie przekraczają one 1 mld zł. To bardzo duża suma jednak jak na nasze osiągnięcia związane z długami to i tak nie jest rekord także możemy się cieszyć, że nie jest to więcej. W rzeczy samej pomysł ministra może wydawać się nie do końca taki zły to już na dzień dzisiejszy ma rzesze przeciwników. Jednak czy w tej sytuacji istnieje inne, a co ważniejsze lepsze rozwiązanie tej kwestii? To dobre pytanie skierowane do faktycznych przeciwników. W tej sytuacji na odpowiedź można czekać bardzo długo, ponieważ sam plan podany przez ministra jest jeszcze w fazie przygotowawczej.