rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy – księgowość lublin

rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy - księgowość lublin

Czy rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy jest obowiązkiem?
Pracując za granicą, tak samo jak i w kraju musimy mieć świadomość, że należy rozliczyć się z urzędem skarbowym, z wszystkich dochodów osiągniętych w roku poprzednim. Pracując w kraju otrzymujemy w okresie styczeń-luty PIT-11, który następnie rozliczamy na odpowiednim rodzaju formularza PIT. Naszym zadaniem jest wykonanie poniższych obowiązków do dnia 30 kwietnia. Jeśli okaże się, że wyszła nam nadpłata otrzymamy pocztą lub na nasze konto bankowe zwrot, a w przeciwnym razie to my musimy uregulować należną kwotę urzędowi skarbowemu.
Jak wygląda rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy?W polskim prawie istnieje takie pojęcie jak nieograniczony obowiązek podatkowy. Oznacza to, że wszyscy którzy pracują równocześnie w kraju jak i za granicą muszą obowiązkowo rozliczyć się w zeznaniu rocznym z wszystkich dochodów krajowych i zagranicznych (tzw. polscy rezydenci). Istotnym warunkiem jest to, aby podatnik posiadał miejsce zamieszkania na terenie Polski.Wszystkie zagraniczne przychody należy przeliczyć na walutę polską, po kursie ogłoszonym przez Narodowy Bank Polski, z dnia poprzedzającego uzyskanie dochodów.Rozliczanie osiągniętych dochodów zagranicznych może niektórym sprawić ogromny kłopot, dlatego w tej sytuacji warto zaufać specjalistom. W dzisiejszym świecie istnieje mnóstwo firm i biur rachunkowych, które specjalizują się rozliczaniu tego typu dochodów. Biuro rachunkowe Kołobrzeg, księgowość Lublin albo rozliczanie dochodów Warszawa – dzięki tym słowom szybko odnajdziesz interesującą Cię usługę i bez kłopotów rozliczysz się ze skarbówką.