Skąd wziąć pomysł na e-biznes?

Skąd wziąć pomysł na e-biznes?

Najważniejszą częścią procesu zakładania działalności gospodarczej, w tym również e-biznesu jest pomysł. Rozbudowana konkurencja w prawie wszystkich branżach na rynku powoduje, żeby zaistnieć na rynku trzeba tworzyć nowe rozwiązania i zaskakujące produkty. Oferowany przez nas produkt musi być atrakcyjniejszy od innych konkurencyjnych firm. Dobrze jest również pomyśleć o metodach zabezpieczenia swojego produktu. Przy zakładaniu działalności gospodarczej niezbędnym narzędziem jest analiza rynku działania naszego produktu. W tym celu należy określić czynniki zewnętrzne i wewnętrzne otoczenia biznesowego oraz określić segment docelowy klientów- odbiorców produktu. Pomysłów na założenie własnego e-biznesu możemy szukać różnymi sposobami i w różnych okolicznościach. Często pomysł jest dziełem przypadku, tak jak było w przypadku twórcy światowego portalu aukcyjnego eBay.com. Pomysł zrodził się przez jego żonę, która kolekcjonowała etykiety słodyczy. Stworzył on niejako dla niej portal, na którym można by było się wymieniać za niewielką opłatą egzemplarzami hobbistycznymi. Najprostszym sposobem prowadzenia działalności elektronicznej jest prowadzenie sklepu w Internecie. Taka forma działalności w zasadzie sprowadza się do wymyślenia usługi czy produktu, który zamierzamy sprzedawać. Zwłaszcza, ze sprzedać można prawie wszystko. Lecz nie chodzi o to by prowadzić byle jaki e-biznes, lecz dobry biznes, który przyniesie nam przychód. Oczywiście idealnym rozwiązaniem jest zarabianie na swoich pasjach. Nie dość, że się lubi to co się robi to jeszcze można nieźle na tym zarobić.