spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa

spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa

Coraz częściej na rynku pojawia się informacja o istnieniu takich firm jak spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa. Wielu z nas zastanawia się na pewno, czym jest taka spółka i czym różni się ona od innych działających pod nazwą spółka zoo. Spółka komandytowa jest to firma, w której jednym ze wspólników jest spółka zoo. Jest to coraz popularniejsza forma pojawiająca się zarówno na polskim jak i zagranicznym rynku. Dzięki takiej formie, następuje ograniczenie odpowiedzialności ze strony osób fizycznych, ponieważ to inna spółka jest właścicielem danej firmy. Kto zatem jest odpowiedzialny za podpisywanie wszystkich dokumentów oraz podejmowanie decyzji w takiej firmie? W tym przypadku jest to zadanie zarządu kierującego spółką zoo będącą wspólnikiem spółki komandytowej. Jest to bardzo skomplikowane pod względem pojęć, jednak jest to działanie mające na celu ułatwienie pracy biznesmenom oraz dodatkowo zmniejszenie ich odpowiedzialności. W tym przypadku wszystkie zobowiązania finansowe spółki spłacane są z majątku spółki, nie zaś z pieniędzy jej właścicieli i wspólników kierujących jej działaniem.