TPSA planuje zwolnienia

TPSA planuje zwolnienia

Bezrobocie powiększać się będzie w dalszym ciągu. Jeszcze dobrze ludzie nie odetchnęli z ulgą po pierwszych masowych zwolnieniach, a już dziś wiadomo, że będą kolejne. Tym razem TPSA planuje zwolnienia ponad 7 tysiąca osób. Co więc mają robić i planować już na dzień dzisiejszy ludzie, gdzie na 90 procent wiadomo, że zostaną zwolnieni. Na pewno w jednym rzucie nie zostanie zwolnionych 7 tysięcy osób, ale rozłożone to będzie na zaledwie 2 – 3 lata, a to nie jest dużo w porównaniu z ilością osób jakie miałyby w tym okresie zostać zwolnione. To pozbawianie pracy prawie 10 tysięcy ludzi, w tak krótkim stosunkowo czasie. Problem bezrobocia trwać więc będzie dalej, ponieważ szykują się kolejne masowe zwolnienia i to na pewno nie tylko w TPSA, a na dzień dzisiejszy żaden z przedsiębiorców nie deklaruje, że za jego inicjatywą powstanie nowe miejsce zatrudnień. Takie informacje wprowadzają pośród pracowników nerwową i stresującą atmosferę, która na pewno nie służy ich efektywnej pracy. W takich sytuacjach ludzie przez długi czas nie wiedzą na czym stoją, ponieważ do ostatniej chwili tak naprawdę nikt nie wie kto zostanie zwolniony, a kto zachowa pracę. Problem zwolnień jest więc aktualnym problemem, z którym należy walczyć, ale również rząd musi okazać wsparcie dużym firmom zatrudniającym tysiące ludzi, a także wyjść im naprzeciw by proceder zwolnień jak najbardziej zahamować. Jedynie za wsparciem urzędników, którzy porozumieją się z właścicielami taka sytuacja może się zmienić inaczej najprawdopodobniej nie zapobiegniemy problemowi masowego zwalniania ludzi.