W co opłaca się obecnie inwestować

W co opłaca się obecnie inwestować

W każdym kraju część społeczeństwa posiada nadwyżki finansowe, jest wiec istotna kwestia, co zrobić z tymi pieniędzmi, jak je inwestować, by maksymalnie pomnożyć swój zysk, a jednocześnie mieć pewność takich inwestycji, zminimalizować ryzyko poniesienia straty, co też przecież się zdarza. Na pewno najgorszym wyjściem jest trzymanie pieniędzy w tak zwanej skarpecie, czyli w domu – jest to relikt minionej epoki w Polsce, kiedy nie za bardzo można było ufać lokatom bankowym, kiedy wszystko uzależnione było nie od mechanizmów rynkowych, a od państwa, rządzonego przez elitę polityczną. Obecnie mamy bardzo duże pole do inwestowania, od bardzo bezpiecznych lokat bankowych, terminowych, poprzez różne fundusze inwestycyjne, aż po kupno na giełdzie akcji poszczególnych spółek. To ostatnie źródło inwestowania w ostatnich latach niekoniecznie cieszy się zaufaniem drobnych inwestorów, gdyż notowane spadki spowodowały straty finansowe wielu inwestorów, a sytuacja gospodarcza i finansowa na świecie jest nadal niepewna, nikt nie wie, kiedy światowa gospodarka przebudzi się i nastąpi przyspieszenie. Jeszcze do niedawna taka pewna inwestycja było złoto, jeszcze klika miesięcy temu miało rekordowe notowania i mówiło się o tym, że do roku 2018 będzie nadal w cenie – tymczasem ostatnio ceny złota tak szybko spadają, że trudno jest za tym nawet nadążyć. Wielu analityków podpowiada, by inwestować w nieruchomości, gdyż obecnie maja bardzo korzystne ceny.