Własna firma czy praca na etacie?

Własna firma czy praca na etacie?

Internet kojarzy się z nieograniczonymi zasobami, z bardzo dużą ilością informacji, z możliwością nawiązania nowych znajomości, a być może spotkania kogoś, kto stanie się dla nas bardzo bliski. Z całą pewnością wirtualny świat odmienił życie wielu osób, tym bardziej, że stworzył idealne zdaniem niektórych warunki do założenia własnego biznesu. Zwłaszcza młode osoby, bardzo szybko dostrzegły szansę na to, aby to właśnie w Internecie zrealizować swoje marzenia o własnym biznesie. Dla nich prowadzenie firmy przy pomocy komputera, wysyłanie towarów, czy też proponowanie usług z zakresu informatyki jest często jedyną szansą na stałe zatrudnienie. Z drugiej jednak strony mają świadomość tego, że biznes w Internecie jest dla nich szansą, jakiej nie mogą zmarnować. Dostrzegają zalety takiego rozwiązania, które dla nich oznacza między innymi pracę w dogodnych dla nich godzinach. Dzięki temu mogą na przykład łączyć naukę z pracą, życie rodzinne z zawodowym, a przy okazji mają świadomość tego, jak ważna jest dobra organizacja czasu pracy. Zdarza się również, że dochodzą do wniosku, że praca zajmuje im zdecydowanie więcej czasu, niż gdyby pracowali na etacie. Nie potrafią jednak zrezygnować ze swobody jaką daje im własna firma, tym bardziej, jeśli przynosi ona zadowalające dla osoby zyski, które dają jej swego rodzaju satysfakcję.