Własna strona internetowa

Własna strona internetowa

E-biznes, jak sama nazwa sugeruje, związany jest z prowadzeniem działalności biznesowej w Internecie. Żeby taką działalność prowadzić w sposób skuteczny, niezbędne są określone narzędzia. Wśród tych narzędzi podstawowe miejsce zajmuje oczywiście Internet, bo to w końcu w nim i za jego pośrednictwem ma być prowadzony i rozwijany biznes. Co jeszcze jest konieczne? Na pewno strona internetowa. To ona właśnie jest podstawowym źródłem wszelkich naszych działań. Na tejże stronie zamieszczamy informacje o oferowanych przez nas produktach czy usługach. Również tutaj podajemy nasze dane kontaktowe. Strona internetowa może także stanowić źródło promocji i reklamy. Jaka musi być? Przede wszystkim jasna, konkretna i przejrzysta. Nasi potencjalni klienci i kontrahenci powinni mieć wszelkie interesujące ich dane, wiadomości i informacje podane „na tacy”. Ważne jest także to, jak wygląda grafika strony internetowej. Musi być ona spójna, poukładana, dobrze zaprojektowana. Wszystkie jej elementy, począwszy od kolorów, przez dobór zdjęć, a na czcionce skończywszy, muszą być tak zestawione, żeby nie tylko nie męczyły oka, ale także, aby po prostu zachęcały do wejścia na stronę internetową i przeglądania jej. Również układ informacji powinien być jak najbardziej spójny, klarowny, jasny, przemyślany. Przygotowany „pod klienta”.