Wypowiedzi w blogach

Wypowiedzi w blogach

Wśród osób, które korzystają z Internetu, nie wszystkie ograniczają się do przeglądania stron internetowych. Część z nich odczuwa potrzebę wypowiedzenia się na różne tematy. W ramach spełniania tej potrzeby, w Internecie tworzone są specjalne strony, na których można się swobodnie wypowiedzieć. Przyjmują one dwie zasadnicze formy: forów oraz blogów. Forum internetowe jest miejscem krótkich, anonimowych wypowiedzi na różnego rodzaju tematy, często bardzo aktualne, przy czym znaczna część tego typu aktywności jest w istocie zbędna, gdyż nie ma żadnej wartości. Jednak te osoby, które zdecydowane są na dłuższe wypowiedzi, a przy tym mają swego rodzaju lekkość pisania, mogą się zdecydować na założenie blogu. Jest to współczesny odpowiednik pamiętnika, niegdyś bardzo popularnego i pisanego przez większość osób, W odróżnieniu jednak od niego, z reguły blog jest udostępniany wszystkim, którzy do niego trafią w sieci, a często nawet reklamowany. Blog nie musi być również zapisem przeżyć i doświadczeń jego twórcy. może także służyć do komentowania i oceny aktualnych tematów. Takie blogi mogą być nawet ciekawsze od autobiograficznych, szczególnie, jeśli jego autor nie jest powszechnie znaną osobą. Tematy blogów są bardzo szerokie, jednak zazwyczaj są one odpowiednio pogrupowane, aby łatwiej do nich trafić.