Zmiany portalu Allegro.pl

Zmiany portalu Allegro.pl

Serwis aukcyjny Allegro.pl realizuje prawie połowę wszystkich transakcji internetowych w Polsce. Jego pozycja na pierwszym miejscu w rankingu sprzedaży internetowej wydaje się być niezagrożona. Ostatnie lata to błyskawiczny rozwój nowych technologii teleinformatycznych. Zmienia się sposób dostępu do Internetu, coraz częściej korzysta się z urządzeń mobilnych, a nie z tradycyjnego, stacjonarnego łącza. Wraz z cyfryzacją telewizji pojawiły się telewizory smartTV łączące tradycyjną telewizję z elementami platform internetowych. Młodzi ludzie coraz częściej wykorzystuje do przeglądania stron internetowych smartfonów czy tabletów, gdzie przeszukiwanie odbywa się za pomocą ekranów dotykowych bez udziału tradycyjnej klawiatury i myszki. Dlatego serwis stara się nadążać za nowinkami technologicznymi, by nie stracić klientów. Zmiany serwisu aukcyjnego nie polegają jedynie na wizualnej stronie odbioru. Chociaż i tutaj pojawiły się ogromne zmiany dotyczące zwłaszcza nawigacji i nowej grafiki. Lecz chodzi przede wszystkim o stronę technologiczną i przystosowanie platformy do obsługi innych urządzeń łączących się z Internetem nie tylko komputerów. Dlatego na stronie udostępnia się specjalne aplikacje, pozwalające na korzystanie z serwisu aukcyjnego użytkownikom platform Android, iPhone czy IPad.